Карнизи та механізми

За складними та розмаїтими дизайнами штор стоять механізми, котрі уможливлюють користування ними, оскільки штори декорують вікно, що є функціональним елементом.

Профільні карнизи зі стельовим кріпленням, монтуються на поверхню стелі або в спеціальну нішу. Мають простий лаконічний зовнішній вигляд. Виробляються з міцного пластику або алюмінію та можуть бути різної довжини, виготовлятися згідно із заданими розмірами, в тому числі з гнуттям в різні форми (арка, еркер, кут). Профільні карнизи для штор за кількістю рядів поділяють на однорядні, дворядні, трьохрядні та багаторядні. Такі карнизи мають різні способи управління. Бувають з управлінням або без, коли потрібно смикати за полотнище тканини, або за шторну паличку, зі шнуровим управлінням (розсування штори здійснюється за допомогою шнура розташованого збоку) або моторизовані (керування з допомогою клавіші пульта для управління або автоматичною програмою розумного будинку).

За своїм зовнішнім виглядом та функціональним значенням карнизи поділяються на декоративні та приховані. Завдання декоративних карнизів – підкреслити та доповнити обраний стиль в помешканні. Вони можуть бути виконані з різних матеріалів: металу, дерева, пластику та мати різноманітні декоративні закінчення. Металеві карнизи пасують до будь-якого приміщення й здатні витримувати великі навантаження, їх часто використовують для важких шторних композицій. Дерев’яні карнизи зазвичай встановлюють в класичних інтер’єрах, де вони добре поєднуються з паркетом, дверима та меблями з деревини. Пластикові карнизи за кольором можуть імітувати дерево, або ж мати інше забарвлення – біле, бежеве,чорне, сіре, що нагадує метал. Декоративні карнизи кріпляться на кронштейнах, які монтуються до стіни. Поділяються на трубчаті, рейкові, струнні. Декоративні трубчаті карнизи складаються з однієї, двох або трьох труб. Труби бувають різного діаметру – товсті або тонкі фіранкові та різної довжини – 4-5-ти метрові чи для стулок маленьких вікон.

Рейкові карнизи застосовуються в тих випадках, коли підвіконня ширше від самого віконного отвору й потрібно виправити цю різницю. Конструкція карнизу досить проста, є декілька жолобків, по яких рухаються ролики із гачками. Для того, щоб запобігти випадінню роликів, використовують спеціальні заглушки, котрі кріпляться по краях. Виготовляють рейкові карнизи з алюмінію або полівінілхлориду.

В основу механізму струнних карнизів закладений тонкий дріт або струна. Її натягують в один, два або три ряди. Така конструкція має невелику вагу і виглядає легко. Основною перевагою струнного карниза є те, що він тонкий та майже непомітний.

Сьогодні, через зміну уявлень про простір, тенденції в архітектурі та інтер’єрному дизайні, декоративні карнизи витісняються прихованими.

Приховані карнизи кріпляться до стелі в заздалегідь передбачену нішу. Прихований карниз конструктивно складається з шини, що монтується до стелі. Бувають однорядні, дворядні та трьохрядні. Виробляються з алюмінію або пластику, вибір матеріалу залежить від ваги штор та тюлей. Приховані карнизи дозволяють візуально збільшити висоту стелі.

Як і профільні, декоративні та приховані карнизи можуть бути із автоматизованим, шнуровим управлінням або без управління.

Механізм роботи римської штори виглядає наступним чином: штора являє собою карниз, на який кріпиться рівне полотно, горизонтально пронизане спеціальними стрижнями управління, з допомогою яких і утворюються складки. Внизу штори вшита обтяжуюча пластина, котра закріплює її форму. Римські штори регулюються ланцюговим, шнуровим, струнним механізмами, також можуть бути моторизованими. В ланцюговому управлінні використовуються механізми з різними коефіцієнтами редукції (легкі штори піднімаються швидко, а важкі – легко). Для мансардних вікон використовується система SkyLight, котра дозволяє керувати рухом штори в площині під кутом.

Японські карнизи виготовляють з алюмінієвого або з пластикового профілю. Залежно від розміру вікна і кількості панелей, карниз може мати кілька доріжок, по яких здійснюється рух штор. Суть карниза для японських штор полягає в тому, що по його направляючих можуть пересуватися текстильні панелі, кількість яких може варіюватися від трьох до восьми. Карнизи можуть бути як декоративними, так і прихованими, з ручним або моторизованим управлінням. При ручному управлінні панелі розсуваються за допомогою спеціального шнура, а в моторизованому управлінні всі рухи здійснює електромотор, що обертає ремінь синхронізації. Незалежно від типу управління японські штори можуть розсуватися як від центру вікна, так і від кожного з його країв (лівого чи правого).

Ролетні механізми бувають пластикові, металеві та ексклюзивної дизайнерської серії. Ролета складається з пластикових або металевих тримачів, валу, на який намотується тканина, ролетного полотнища та металевої обтяжуючої пластини, котра може бути прихованою, тобто обшитою тканиною та декоративною. Управління ролетними системами буває ручне та моторизоване.

В своїй роботі FireFly Studio використовує компоненти найкращої якості, провідних виробників Forest Group та Coulisse. Ці механізми оригінального дизайну, відмінної якості і працюють краще від підробок, якими переповнений наш ринок.

Підходитимо до кожного об’єкту індивідуально, маємо досвід адаптації складних систем і виготовляємо потрібні компоненти та адаптери . А пряма співпраця з найкращими виробниками дозволяє вирішити складні технічні нюанси, які виникають під час реалізації проектів.

Недавні проекти