Римські штори

Римські штори є одним із найбільш універсальних, практичних та модернових способів декору вікна. Хоча й історія виникнення таких штор досить давня і сягає часів Древнього Риму. Саме тоді, коли Вічне місто будували із каменю, і у повітрі було багато пилу, римлянки закривали свої вікна вогкими та важкими шматками тканини, котрі ще й добре боролися із палючими променями італійського сонця. Коли ж сонце заходило за горизонт і у повітрі панувала морська прохолода, штори з допомогою шнурів підбирали у горизонтальні складки.
Сьогодні механізм роботи римських штор дещо змінився: штора являє собою карниз, на який кріпиться рівне полотно, горизонтально пронизане спеціальними стрижнями управління, з допомогою яких і утворюються складки. Внизу вшивається обтяжуюча пластина, котра закріплює форму штори. Здебільшого римські штори регулюються ланцюговим та шнуровим механізмами. Проте, наша студія пропонує струнний механізм фіксації штори, що дозволить регулювати провітрюваність приміщення, систему для мансардних вікон SkyLight, яка дає можливість ручного струнного управління під кутом, та моторизоване управління шторами.
Зазвичай, розрізняють два види римських штор – класичні та каскадні. Класичні римські штори – рівні, гладкі полотна тканини, які при підйомі формують горизонтальні складки, що накладаються одна на одну. Такі штори виглядають стримано та лаконічно. Каскадні ж мають складки навіть при повному розкритті штори, які спускаються донизу і утворюють драпірування.
Сьогодні римські штори серед улюбленців інтер’єрних дизайнерів. Вони ідеально пасують як до традиційних, класичних інтер’єрів, так і до модернових чи хайтекових. А варіативність вибору тканин дозволяє дизайнерам створювати неповторні та оригінальні вирішення, оскільки для римських штор можуть використовуватися тканини різного складу та текстури: від напівпрозорих органзових до щільних світлонепроникних. Через те, що римські штори виконують не лише естетичну, а й вагому практичну роль – захисту від сонячного проміння та сторонніх поглядів, виробники пропонують сучасні тканини із різним ступенем світлопроникності: black out – дво- або тришарові світлонепроникні тканини, що не тільки не пропускають промені сонця, а й виконують тепло- та звукоізоляційну функції, тканини dim out мають властивість частково пропускати розсіяне світло у денний час, а вночі забезпечують повне затемнення, та тканини transparent або прозорі тканини, що з легкістю пропускають світлові промені.

Проекти з римськими шторами