Штори

Штори – звичний, найбільш поширений та найбільш важливий елемент текстильного декору, мабуть, у домі кожного.

Історія виникнення штор бере свій початок ще з давнини, коли печерна людина, ховаючись від холоду, завішувала вхід до печери шкурами тварин. Та, з розвитком цивілізації почали з’являтися нові способи та матеріали для оформлення інтер’єру текстилем. Щоб прикрасити своє помешкання та захиститися від променів сонця та вітру, індійці, китайці та французи використовували шовк, у Англії найбільш вживаною тканиною була вовна, а представники Центральної Азії та Америки обирали бавовну. В ті часи тканину для штор задрапіровували у каскадні, горизонтальні складки та з часом почали оздоблювати вишитими орнаментами.

На теперішній час текстильна промисловість продукує різноманітні за цільовим призначенням та дизайном матеріали для виготовлення штор.

За здатністю матеріалів пропускати світло шторні тканини поділяються на декілька різновидів:

black out – дво- або тришарові світлонепроникні тканини, що повністю затримують промені сонця;

dim out – тканини, які мають властивість частково пропускати розсіяне світло у денний час;

transparent або прозорі тканини, що з легкістю пропускають світлові промені.

За дизайном серед штор також виокремлюють декілька різновидів. Одним з них є портьєри – найбільш розповсюджений вид штор. Це одне чи два вертикальні полотнища тканини, задрапіровані різним способом.  Такі штори є універсальними й пасують до будь-якого інтер’єру. Для пошиття таких штор використовують різноманітні за текстурою та кольором тканини й часто доповнюють їх всілякими декоративними елементами, на кшталт тасьми, китиць чи склярусу.

Строга та лаконічна римська штора являє собою карниз, на який кріпиться рівне полотно, горизонтально пронизане спеціальними стрижнями управління, з допомогою яких утворюються складки. Внизу штори вшивають обтяжуючу пластину, котра закріплює її форму. Підняття відбувається за допомогою тросів, що протягнуті по всій висоті штори через пришиті до неї кільця. Для римської штори застосовують ланцюговий, шнуровий, струнний чи автоматизований механізми управління. Для римської штори підійде тканина будь-якої щільності, все залежить від того, який ефект хоче отримати власник помешкання.

Вишукані французькі штори зазвичай є окрасою ошатних класичних інтер’єрів, вони додають приміщенням парадовості. Драпірування французьких штор утворюються із рівних, пишних, низспадаючих напівкруглих складок тканини, котрі зібрані вертикальними рядами по всій довжині. Ці хвилеподібні складки збираються за допомогою ниток та шнурів по внутрішній стороні виробу, а кількість складок і довжину штори можна регулювати кулісою чи шнуром. Французька штора може бути виконана як з легкої тюлевої тканини, так і з важкого щільного полотна. Як правило, такі штори використовують у великих приміщеннях громадських та приватних інтер’єрів.

Австрійські штори, на відміну від французьких, збираються тільки по нижньому краю в пишні фестони. Тканина піднімається з допомогою цілої системи шнурів, які проходять через спеціальні ряди петель або кілець, що пришиті з виворітної сторони штори. Австрійські штори найчастіше виконують із легких тюлевих тканин, вуалі, шовку чи батисту.Такі штори виглядають легко та повітряно, й часто прикрашають інтер’єри вітальних кімнат і спалень.

Італійські штори запозичені з епохи барокового стилю. Полотна цих штор стягуються шнурами й утворюють вишукане драпірування від краю до кінця карнизу, що не дозволяє їм повністю розсуватися. Таким чином промені сонця можуть в необмеженій кількості потрапляти до приміщення. Шнури, пропущені через кільця, закріплені з виворітної сторони штор по лінії натягу й фіксуються за допомогою декоративних гачків або самої карнизної планки. Ламбрикен італійських штор, зазвичай, має строгий вигляд й часто такі штори доповнюють м’якими тюлевими тканинами світлих відтінків.

Ще один із різновидів штор – лондонські. Це полотнища з глибокими зустрічними складками. Часто внутрішню сторону складки виконують з тканини-компаньйона, завдяки такому дизайнерському рішенню при підйомі зустрічні складки, що розкриваються, створюють додатковий декоративний ефект. З виворітної сторони штори пришивають декілька рядів кілець, всередині яких протягують стрічки підйомного механізму. Для пошиття лондонської штори використовують штивні тканини, що добре тримають форму: жакард, тафту, репс. Саме використання таких тканин дозволяють досягнути ефекту ламкості та недбалості – основних характерних рис англійського текстильного дизайну.

Японські штори за своїм дизайном прості та лаконічні. Це прямі панельні полотнища тканини із заданою системою розсування. Внизу кожної панелі вшиваються обтяжуючі пластини для того, щоб штори зберігали свою форму. Панелі для японських штор виконуються із декоративних тканин різного ступеню світлопроникності, однотонних та з візерунками чи вишивкою. Японські панелі кріпляться на спеціальний механізм з декількома рядами й фіксуються з допомогою тасьми чи липучої стрічки. Такі штори мають декілька варіантів управління та розсування: шнуровий, ручний та механізований. Японські штори вдало доповнюють мінімалістичні та східні інтер’єри.

FireFly Studio пропонує послуги з консультування, підбору, дизайнування, створення ескізу та візуалізації, якісного та вчасного пошиття, монтажу та навішування шторних текстильних виробів. Ми готові виконати штори будь-якої складності та різновиду, які гармонійно пасуватимуть саме до Вашого інтер’єру!

Проекти з шторами