Тюлі

Тюль – напівпрозора, легка тканина із шовку, бавовни чи поліестру, що має гладку, сітчату або візерунчату структуру.

Свою назву тканина отримала ще у XV ст. на честь французького міста Тюль, де її вперше винайшли та виготовили на замовлення французького короля. Він забажав, аби ткачі містечка пошили вбрання із цієї тканини для його обраниці. А із XIX ст. тюлева тканина почала широко застосовуватися для оформлення помешкань, з неї шили легкі штори, які доповнювали важкими гардинами, й таким чином вікно набувало довершеного вигляду.

Сьогодні ж тюлева тканина не менш затребувана. Це перша тканина, що контактує із довколишнім середовищем, створює своєрідний бар’єр між зовнішнім світом та помешканням, й слугує таким собі фільтром з пропуску сонячного проміння.

Саме легка й, можливо, з першого погляду, невиразна тюлева тканина створює настрій та атмосферу в домі, додає простору та легкості. Завдяки універсальності та варіативності вибору структур, тюлеву тканину можна використовувати у будь-яких інтер’єрах та у найбільш неординарних рішеннях. Гладкі тюлеві тканини органічно пасують до консервативних та лаконічних домівок, а сітчасті та візерунчаті тюлі добре доповнюють класичні інтер’єри. Тюль оздоблений вишивкою, малюнками, декоративними перлинами чи перфорацією створює в домі цікаву гру світла й тіні. А до прикладу, тюлева тканина незвичного яскравого кольору здатна змінити освітлення та кольорову гаму усієї кімнати.

Студія текстильного дизайну FireFly надає послуги з підбору, дизайнування, пошиття та навішування тюлевих виробів. Дизайнери студії завжди дотримуються та стилістично наголошують на обраному архітектурному стилеві помешкання. Ми ретельно обираємо тканини, із якими працюємо, та відповідально ставимося до виконання замовлення. А кравчині FireFly Studio здатні пошити боковий шов так, ніби він розчинився серед ниткових переплетень тюлевої тканини.

Проекти з тюлем