Венеційські жалюзі

Венеційські жалюзі – один з видів віконних штор, вважається, що вони почали свій шлях з Персії, а потім потрапили до Венеції. Незабаром венеційські торговці привезли жалюзі до Франції для забезпечення особистого комфорту. У Франції вони отримали назву “Ле Персіан”. Після цього венеційські жалюзі поширилися по всій Європі та Америці. І вже в 1761 році церква Св. Пітера у Філадельфії була оснащена жалюзі. Першим, хто почав продавати горизонтальні жалюзі в США, був англієць Джон Вебстер, який запрезентував їх обивателям в 1767 році. Проте “офіційна” історія венеційських жалюзі почалася дещо пізніше, в липні 1841року американський промисловець Джон Хемптон запатентував їхнє виробництво.

Дизайн венеційських жалюзі простий, проте ефективний. Вони складаються з горизонтальних регульованих дерев’яних ламелей, які скріплені таким чином, щоб планки могли рухатися, змінюючи положення від відкритого до закритого. Кожна з ламелей венеційських жалюзі розміщена одна над одною. Між ними через кільця натягнуті спеціальні утримуючі шнури, завдяки яким всі планки рухаються одночасно та симетрично. Вони обертаються так, що потік світла може скеровуватися як в сторону до стелі, так і в сторону до підлоги. Також завдяки спеціальному розташуванню сходинками, шнури проходять через отвори кожної з планок, при натягу підйом жалюзі починається з найнижчої ламелі. Ширина ламелей може коливатися від 16 до 65 мм.

За видом кріплення і розміщення жалюзі можна розділити на три групи: ті, які повністю закривають віконний отвір, ті, що розташовуються всередині віконного отвору та ті, що кріпляться до віконних стулок.

Венеційські жалюзі бувають із ручним та моторизованим типами управління. Моторизоване управляння позбавляє від шнурів та дозволяє керувати дистанційно з допомогою клавіші пульта, програми на смартфоні чи розумному будинку.

Венеційські жалюзі надійні, стійкі та водночас елегантні, вони є функціонально вдалим рішенням для оформлення як домашніх, так і офісних інтер’єрів. Жалюзі мають здатність акцентувати інтер’єр будь-якої кімнати та додають йому затишку. Зорово збільшують приміщення, допомагають створити відчуття додаткового простору. Зменшують вплив високої температури на приміщення, оскільки є стійкими до тепла та світла.

Поціновувачам простоти та функціональності FireFly Studio пропонує виняткову колекцію венеційських жалюзі нідерландського бренду Coulisse. В ній представлені різноманітні за стилістикою та матеріалами види жалюзі: класичні дерев’яні, бамбукові, з екзотичних порід дерева, з полиском та матові, індустріальні алюмінієві, перфоровані та жалюзі зі шкіри. Окремо хочемо виділити жалюзі з екологічного пластику, який добре імітує дерево, що рекомендовані до використання в приміщеннях з підвищеною вологістю (ванні кімнати, санвузли, зони біля басейнів). Вони абсолютно вологостійкі та не псуються від впливу на них високих температур. Широкий асортимент венеційських жалюзі здатний задовольнити смаки найбільш вибагливих клієнтів, а команда FireFly Studio готова допомогти створити особливу атмосферу у Вашому домі.

Проекти з венеційськими жалюзі